| thegodfather12 a întrebat:

La facultatea de stomatologie cati ani se fac?

7 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Sincer, nu alege aceasta facultate, am o colega care are cabinet privat si a spus ca in cativa ani nu vor mai fi atat de multe cabinete pentru ca o sa apara nu stiu ce tehnologie, sau daca nu deja a aparut dar este foarte scumpa.

| tintareco a răspuns:

Stomatologia nu e facultate s-o faci că vrea mamă-ta ori tată-to. Fiindcă ai s-ajungi s-o urăşti şi dacă ai vrut-o doar tu.
Stomatologia nu e o facultate grea, dar nici o şcoală uşoară. Îţi cere timp, dar îţi livrează rezultate. Te învaţă să faci ceva cu două mâini, astfel încât mai târziu să poţi vinde servicii. Iar serviciile îţi vor pune întotdeauna ceva pe masă, mai ales cele medicale.
Stomatologia e lungă şi încâlcită, e detaliată şi încurcată. Nu te pierde printre rânduri. Pricepe esenţa şi înţelege răspunsul la "de ce". De molecule lasă-i pe alţii să se ocupe.
Stomatologia cere răbdare. Sunt 6 ani, în care ai nevoie de bani de la părinţi, ai nevoie de alţi prieteni (că cei din liceu vor începe în maxim 2 ani să facă bani şi să fie obosiţi) şi de multă cafea.
Gura omului e "cel mai mizerabil" loc din organism. Dar omul poate fi minunat.
Cu restul te obişnuieşti.

| Andreea87978787 a răspuns:

Buna! Daca vrei sa urmezi acest drum trebuie sa iti doresti foarte mult si sa ai rabdare. Sunt 6 ani de facultate. happy Succes!

| thegodfather12 explică (pentru Andreea87978787):

Eram doar curios.Mersi! Cred ca tot pe academie optez

| validelatargoviste a răspuns:

Pe toti

| laviniaoprescu1 a răspuns:

Facultatea durează 6 ani dar daca vrei și master 8 ani, prețul facultăți pe un an este de 5500 lei.