| schlau a întrebat:

La filologie este materia T. I. C. ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Tehnologia Informatiei, Comunicatiilor.

25 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

E informatica, si ca in Romania, programa e o mare varza facuta de niste babalaci...

| Aero a răspuns:

Va rog, lasati-o pe copila IrinaAndreea, e si ea o mica frustrata ce se crede inteligenta. Voturile de Nefolositor de la ea provin.

T. I. C. nu e acelasi lucru cu Informatica! Bagati la cap, cei care nu prea aveti habar!

| Loredana_4793 a răspuns:

Da este.Inseamna tehnologia informatiei si comunicatiei, e informaticawinking. Faci word, excel, power point si alte chestii din asteabig grin

| shtephan a răspuns:

Tehnologia Informatiilor si Comunicatiilor => Informatica

| IrinaAndreea a răspuns:

Tehnologia informaţiei şi comunicaţiilor. E echivalentul informaticii din generala.

| cornel a răspuns:

Informatica

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Tehnologia Informaţiei şi Comunicaţiilor, care o sa te ajute sa inveti sa folosesti cat mai bine calculatorul si programele pe care le contine. o sa lucrati f mult in Word, Power Point, etc.

| amaadina a răspuns:

Inseamna tehnologia informatiei si comunicarii, si la filologie se fac 1-2 ore pe saptamana happy
E un fel de informatica happy

| anyka18 a răspuns:

Tehnologia Informaţiei şi Comunicaţiilor, dar eu asa stiam ca la mate-info este.

| Iuly006 a răspuns:

Tehnologia Informatiei si a Comunicatiilor si nu este informatica.

| ZapPy a răspuns:

Liceu? Tehnologia Informatiei si Comunicarii

| SilviuCSM a răspuns:

T. I. C. - Tehnologia Informatiei si Comunicatiilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tehnologia Informatiei si a Comunicarii. Adica Informatica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tehnologia informatiei si calculatoare big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

T. I. C. ce inseamna? = Taci Incat Castiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicatiilor nu comunicarii, imi cer scuze...laughing. am emotiibatting eyelashes. vad ca deja m`ati penalizat emotiilephbbbbt. Rautaciosilooooooooooorrr!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratele meu, este Tehnologia Informatiei si Comunicatiilor.
Te invata navigarea pe calculator (Word, Excel etc.)
NU este Informatica!
Informatica cuprinde acest lucru care e elementar, Programare (Pascal, #C, etc. (nu le stiu pe toate...), Algoritmica (care se poate face din a 5-a, si multe altele!
(nu garantez nimic din cele spuse.)

| katalyn27 a răspuns:

Tic este informatica, doar ca o faceti in sala de info (invatatti sa utilizati pc'urile) presupun ca este si informatica (nu tic) aia o face in sala de clasa.

| Deea :x a răspuns:

Info happy

| gabriel10 a răspuns:

Tehnologia informatiei si comunicatiilor adica informatica si faci chestiile elementare.

| AleXxXandra a răspuns:

Informatica

| Șopii a răspuns:

Informatica (la pc)

| Den_2719 a răspuns:

T. I. C - Timp Important Consumat

| Marian970 a răspuns:

T.I.C.=Tehnologia Informatiei si a Comunicatiilor
La TIC, se invata lucruri elemnatre despre calculator: pornire/oprire, word, excel, powerpoint, internet, html, windows etc.Adica lucruri de baza despre utlizarea corecta si minima a unui calculator.

TIC-ul nu este informatica! E incorect logic asa ceva.Informatica inseamna PROGRAMARE, iar la liceu in special se foloseste C++.La Informatica ai nevoie de cunostinte matematice, deoarece creezi algoritmi care sa rezolve o anumita problema.

| dobreailie a răspuns:

Sunt prof de Info si inseamna Tehnologia Informatilor Comunicatilor faci niste chiesti care te invata mai bine calculatorul