| Aries90 a întrebat:

La inceputul clasei a 9`a se dau teste predictive cam la toate materiile?

30 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Ce sunt alea?!?! De fapt stiu. niste teste pe care profesorii le dau pentru a afla la ce nivel se situeaza elevul. Simplu.
Nu neaparat, eu n-am dat niciunul, profii au zis ca ne vor cunoaste pe parcurs si fara teste happy
Ba nuuuu, mint : Am dat la chimie big grin 2 am luat laughing -am scuze, cea mai mare nota a fost 3- deci, urc chiar pe podium. Depinde de profesor.

| AvalohAlyn a răspuns:

Eu trec a IX-a, am aceeasi nedumerire. Dar va fi bine.Trecem noi peste.

| xibalba a răspuns:

Eu sunt la profil mate`info simplu si am dat la : mate, fizica, chimie, biologie, romana. Unii le-au trecut in catalog, altii nu. Depinde de profesor. Aceste teste se dau pentru a vedea care este nivelul clasei. Oricum, e ok sa mai treci prin materie putin inainte de teste... Si inca ceva... profesorii isi fac impresie buna despre tine nu din teste, ci din raspunsurile bune date in oral. Deci fii activa la orele lor! Bafta in noul an scolar!

| SweetCandy a răspuns:

Da eu asa am datbig grin si km asa se dauhappy la toate liceele pentru a stii profii cu cine au de a facelaughing

| SweetCandy a răspuns:

Nu sunt grele, tin de cunostintele tale dobandite pana in clasa a9abig grin, nu nu se trec in catalog, sunt doar informativebig grin

| Emeraude a răspuns:

Eu am dat mai mereu teste predictive, fara sa fie anuntate undeva si fara sa aiba vreun nume.Cred ca sunt acele teste initiale, nu? Si noi dadeam, cu intrebari din materia anului precedent, deci nu-i nimic de speriat...trebuie doar sa recapitulezi un pic esentialul dintr-a 8a! Nu cred ca notele se trec in catalog, cel putin la noi nu faceau profii asa, doar la romana ne-a pus catorva notele cele mai bune (10), in rest nu au fost note si in catalog la testele predictive... So, no worries! =]

| Aries90 explică:

Dar sunt grele? Si banuiesc ca nu se trec in catalog.

| annda a răspuns:

Poti da chiar la toate depinde ce noroc ai de profi. big grin laughing

| girlxx21 a răspuns:

Nu chiar la toate..profesorii decid happy

| www a răspuns:

Se dau, dar nu se trec.

| stealthb a răspuns:

Majoritatea profesorilor dau testelea astea dar nu tin cont de ele. Doar ca sa vada nivelul clasei si probabil sa se mire cum de nu stiti nimic... ca pe vremea lor se facea carte etc bla bla. Nu te speria, clasa a9a e vrajeala... o sa fie putin greu pana te adaptezi cu regimul de predare etc al fiecarui profesor dar nu uita ca profesorii sunt doar niste unelte platite de tine. Nu trebuie sa-i pupi in cur ca li se urca la cap, invata cat crezi ca e necesar ca sa obtii cat iti doresti, raspunde corect si scrie corect in lucrari si totul e ok. Sunt fel si fel de oameni si daca stai sa-i pupi in cur pe toti o sa ai foarte multe nuante pe la gura. Considera ca lor nu le pasa de tine si atunci nici tie sa nu-ti pese de ei. Sunt profesori, sunt platiti de stat, sa-si faca datoria. Daca nu sunt in stare si-au ales meseria gresita. Tu esti un consumator, iar ei ofera un serviciu... a cazut de 20 de ani comunismul dar unii inca nu stiu asta, ai sa te convingi. Succes!

| viki a răspuns:

La majoritatea materiilor:franceza, mate, geografie(ce iti amintesti tu din geografia Romaniei big grin ), engleza...eu cam la astea am dat.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Daisy. a răspuns:

Dap... dar am auzit ca nu se trec notele...ca e doar ca profii sa si faca o parerehappy

| DarKJoKeR a răspuns:

Mama lor de testelaughing. sper sa nu dea la biologie sau geografie ca...:-s

| 4LeafCloves a răspuns:

Da de unde... doar la cateva. Eu cred ca profii se amuza pe seama noastra mai egraba. Vor sa vada daca am uitat in vacanta de vara tot. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ofsadsadnu cred ca e normal cu testele predictive, normal k elevii dupa o vacanta uita elementele acumulate la gimnaziu!sadsadalta metoda.nu se gaseste!?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da se dau da nu sunt grele deci nai de ce sa te temi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ar trebui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar la toatelaughingde ex la thinking biologie noi nu am dat, sport, desen, muzica,.laughingetc:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. dc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt foarte grele.si nu, din cate stiu eu nu se trec in catalog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee desteapta esti (asta stie toata lumea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Redactati un biletel in numele luiTitu Herdelea catre Gogu Ionescu, prin care ii anunta sosirea la bucuresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la toate poate ai noroc s gasesti si profesori care nu tin cont de aceste teste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu voi da test pana si la desen cryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate profa mea de fizica iti da cu ceva in cap daca nu stii din clasa a 6-a ceva...azi dau testul predictiv...sa ghicesc? nota e pe undeva intre 2 si 3.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam da asa se pare

| maryym a răspuns:

Eu am dat azi 3 testecrying una dupa alta la mate, religie, franceza, ieri am dat la chimie si parca atat, maine dau la rom si nu mai stiu nimic trebuie sa ma mai uit in caietele de cls8a si mai dau la istorie bio, modul la toate modulele(sa precizez sunt la G.S.I dragomir hurmuzescu cu profilul industrie alimentara si fac module f multe st 5 la nr dar unele st grele altele mai putin grele si dau si la alea teste dar eu st de parere ca nu ar trebui sa dam teste initiale la module ca noi nu am mai facut module in clasa mici si din cate stiu eu se numesc teste initiale care sa da din ce stim din cls mai mici si cum nu am facut modul nu ar trebui sa damrolling on the floor
parerea mea.:* pup