| DintisorBaws a întrebat:

La Liceul Teoretic Eugen Lovinescu din Bucuresti pot intra la filologie fara examenul de bilingv engleza?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În 2012 & 2013 a fost specializare de Filologie ( simplu ) şi Filologie Bilingv-Portugheză, iar în 2010 a fost şi Filologie Bilingv-Engleză.

Vezi detalii la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......e-admitere

Fără examenul de limbă străină poţi intra DOAR la Filologie ( simplu )!

Dacă vrei Filologie Bilingv, atunci e OBLIGATORIU examenul de limbă străină!

Toate cele bune.

| DintisorBaws explică (pentru bursuc001):

E tot ce voiam sa stiu si ceea ce voiam sa aud, mersi!

| bursuc001 a răspuns (pentru DintisorBaws):

Cu plăcere!

O seară/noapte frumoasă.

3 răspunsuri:
| EuCiupii a răspuns:

Daca este profil filologie-engleza, nu. Daca este profil filologie simplu, da, se poate.