| inatorul a întrebat:

La profilul stiinte sociale la BAC dau scris engleza sau doar oral?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Salut!
Vei avea proba de listening la care va vor pune ceva audio ca sa răspundeți la niște întrebări, o proba de writing și una de speaking. Proba de speaking este intr-o zi diferită fata de cele doua.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă e ca anul ăsta, nu dai ci ți se dă

| ancaval a răspuns:

Oral: vorbit, scris, citit. Primești A1, A2, B1, B2.

| Ciprian2019 a răspuns:

Salut, uite ce subiecte s-au dat anii trecuti la bac https://www.libertatea.ro/stiri/subiecte-bac-2020-3042635

| Andee10 a răspuns:

Hey. La orice profil te-ai duce, proba de competențe lingvistică este obligatorie și e orală din câte țin minte. Dacă dai între timp examen pentru un certificat de limbă, poți să echivalezi proba.