| anonim_4396 a întrebat:

La un liceu cu profil economic (servicii), la ce materii se da BAC-ul? Se da matematica M1 sau M2? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AmPiticiPeCreier a răspuns:

* profil servicii: limba si literatura romana, limba materna (daca este cazul), matematica si, la alegere, geografie, logica si argumentare, psihologie si economie

Asta am gasit pe net. Acum nu sunt sigura daca ceea ce scrie mai sus este adevarat. Din cate stiu eu se da la romana, matematica si la alegere geografie sau istorie. Cat despre nivelul de la mate eu una studiez M2 si cred ca din asta se da happy

1 răspuns:
| IMC90 a răspuns:

Limba Romana.
Matematica. (M2)
Materie la alegere.