| Munteanu_Cristiana_Andreea_1998 a întrebat:

La Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Bucuresti,la domeniul de licenta "Ingineria produselor alimentare", se da examen scris?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La Facultatea de Medicină Veterinară Bucureşti, Domeniul Ingineria Produselor Alimentare, Specializarea CEPA ( Controlul şi Expertiza Produselor Alimentare ) NU se dă examen scris :)

"Admiterea la studiile universitare de licenţă cu frecvenţă pentru specializarea Controlul şi Expertiza Produselor Alimentare se face cu probă de concurs Interviu (o discuţie liberă purtată între membrii Comisiei de admitere şi candidat), iar media generală de admitere se calculează ca medie ponderată astfel: 70% media de la bacalaureat şi 30% nota/media la alegerea candidatului la una din probele de bacalaureat – limba română/limba maternă, matematică, chimie, biologie sau geografie." - SURSA :
http://fmvb.ro/social/?page_id=1575

Toate cele bune.