| Stefyza a întrebat:

Legat de eseul motivational, pentru cei care sunt studenți la Universitatea Ovidius din Constanța, cât de mult se tine cont de el si ce ar trebui să conțină? Aveti un model gata facut? M-am uitat pe site si sunt doar niste repere dar as avea nevoie de un model, nu conteaza pentru ce facultate.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu ai voie sa copiezi din alta parte, nici macar cateva propozitii.
E destul de important din moment ce se noteaza cu admis sau respins. Daca e respins nu vei mai putea intra la facultate in sesiunea asta. Si se noteaza cu respins de obicei daca e copiat sau facut in bataie de joc. Doar la structura trebuie sa te inspiri, gasesti pe net exemple.