| Anoniq a întrebat:

M-am gândit sa aleg domeniul Electronica automatizări, la ce se refera mai exact si cat de greu e?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce înveți?
Utilizezi tehnici de măsurare pentru determinarea / monitorizarea mărimilor tehnice specifice proceselor industriale
Conectezi circuite electronice în echipamente şi instalaţii
Realizezi circuite electronice cu componente analogice practic şi/sau prin simulare computerizată
Realizezi practic şi/sau prin simulare montaje cu circuite logice utilizate în automatizări
Asiguri controlul tehnic al sistemelor de automatizare în vederea funcţionării conform specificaţiilor şi reglementărilor

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Măcar el să facă ceva la un astfel de profil. Eu am terminat liceul energetic din Constanta pe acelasi profil si nu am facut nimic la materiile de specialitate. Profesorii erau in varsta, suparati pe viata si isi varsau frustrarile pe noi