| makandrei a întrebat:

M-am trezit ca vreau sa dau la facultatea de arhitectura. Vreau sa-mi spuneti daca sunt niste cursuri pe care trebuie sa le fac inainte de a intra.
P. S Am 13 ani.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

În niciun caz să nu aştepţi până termini liceul. Am prieteni care un an întreg au luat cursuri de desen tehnic dar nu au reuşit să treacă de admitere. Nu e nevoie neapărat să fii talentat la desen, doar să ai o vedere în spaţiu foarte bună. Cam pe la mijlocul liceului ar trebui să iei ore de desen tehnic şi/sau geometrie descriptivă (nu sunt sigur, dar e ori una din ele ori amândouă). Mă voi mai interesa că am şi eu prieteni care vor să dea acolo şi te voi mai anunţa happy

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu acum invata ce ai de invatat si dupa ce faci 12 clase, apoi te duci la arhitectura, toate la timpul lor. Bafta.

| ioana1704 a răspuns:

In primul rand sa iti placa matematica, sa-ti placa desenul, sa vezi in spatiu si sa ai creativitate.

| giuly a răspuns:

Dai la mate-info si mananci mate pe paine si mai faci in paralel pregatire suplientara la desen.
Dar mai bine chill out, maine o sa vrei la medicina, asa ca...

| MasQueNada a răspuns:

Incepand cam cu clasa a10a sau a11a va trebui sa faci pregatire la desen. La admitere ai nevoie de un portofoliu si va trebui sa dai o proba de desen.
Cred ca deocamdata tot ce poti face este sa inveti cat mai bine.

Nu-i mai ziceti ca intai trebuie sa termine 12 clase, ca nu e asa, trebuie sa se pregateasca din liceu. Si pana la liceu mai are doar 1-2 ani.

| Lovelysmilee a răspuns:

Pai esti cam mica sa te gandesti la asta de acum. O sa te razgandesti de 15 ori pana sa dai la facultate laughing
Nu cred ca trebuie sa faci vreun curs inainte, doar sa ai talent la desenat si matematica. Nu cred ca ti-ar strica niste informaticawinking
Si pregatire suplimentara la desen daca chiar vrei arhitectura.

| flo28 a răspuns:

Stai sa termini liceul intai dupa mvb :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai du-te! Te-ai trezit asa, deodata la 13 ani? E posibil dar parerea mea este sa te culci inapoi si uita ca te-ai trezit.

| Enzio a răspuns:

Hopa te-ai trezit si tu, daca vrei sa dai la facultate de arhitectura...trebuie sa stii sa desenezi, nu hopa hai ca ma duc si nici un cub nu stii sa faci!

| silviucristi a răspuns:

Nu trebuie sa faci alte cursuri.Iti trebuie talent.

| makandrei explică:

M-am gandit mult la asta si am tot ce imi trebuie: talent la desen, vedere in spatiu, matematica si fizica le mananc pe paine si cam atat mai trebuie