| anonim_4396 a întrebat:

M-ar interesa care au fost mintile bolnave care au inventat droguri precum cocaina, heroina, etc, si care e povestea lor; știți vreun site ceva?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Drogurile exista de cand lumea; inca din cele mai vechi timpuri oamenii se drogau... ele doar evolueaza impreuna cu noi. din pacate...

6 răspunsuri:
| retrogrobian a răspuns:

Mintile care au inventat drogurile nu au avut neaparat intentii rele - initial, drogurile erau folosite in scop terapeutic. Si nu as spune musai "inventat", si poate, mai degraba, "descoperit"...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te-ai interesa putin, oamenii care au descoperit unele droguri sunt niste oameni de stiinta absolut geniali. Dar la modul la care ai pus intrebarea se vede ca esti doar un prost/proasta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine lea inventat dumnezeu

| mihai_2762 a răspuns:

Poti da un search pe google ca sa aflii istoria drogurilor.pe a heroinei ti-o pot spune eu ca este un drog semisintetic, ca este mai tare de 7 ori decat morfina si ca heroina ca sa poata fii obtinuta acel specialist a incalzit morfina cu o alta substanta din care a rezultatat heroina.

| Adi_4080 a răspuns:

In acest caz, ca si in multe altele de pe acest site, wikipedia.org este de mare ajutor.