| KitKat15 a întrebat:

Ma aflu intr-o mica dilema. Trec in clasa a12a, profilul matematica-informatica, informatica intensiv, insa as da bac la biologie. Pe cei care au fost sau sunt in situatia mea ii rog sa-mi spuna daca dau din materia de biologia din clasa a9a, a10a sau a11a, a12a si sa-mi spuna de ce.
Personal cred ca materia de a11a si a12a e mai putina si mai proaspata, insa mi se pare ca cea din anii anteriori este mai usoara. (insa e muuuult mai mult de invatat -.- )

^^

Răspuns Câştigător
| adrian6 a răspuns:

Iti recomand materia din clasa a 11 a si a 12 a deoarece e mult mai recenta pentru bac plus ca in clasa a 12 a faci recapitulare foarte multa ce include si lectiile din clasa a 11 a. Eu unul personal am ales materia claselor a 11 a si a 12 a. Succes happy

2 răspunsuri:
| TheBunny a răspuns:

Eu nu sunt in situația ta dar eu sincer aș alege materia din clasa a 9 a si a 10 a adica Biologie vegetală și animală. pentru ca bănuiesc că e mai ușoara de cat cea din clasele 11, 12.Totusi mai gândește-te poate o să-ți placa si o să ți se pară mai ușoară materia de a 12 a. Faci cum vrei! Asta e parerea mea, nu știu sigur cum e materia. Sper sa alegi cum trebuie. Pa!

| Ssb a răspuns:

Eu am dat tot din 11 si 12. Materia este proaspătă iar ce vei face in a 12 a nu va valora mult in bac. Aproximativ 13 puncte.