| iwill a întrebat:

Ma poate ajuta cineva in legatura cu reflective essays? ...am olimpiada sambata si nu prea fac eu dieferenta intre tipul asta de eseu si celelalte gen opinion essay, for and against essay; problema e ca nu as vrea sa ma zapacesc foarte tare pentru ca peste doua saptamani am cambridge-ul si pentru atunci nici macar nu am nevoie de el.

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Iti spui parerea despre subiectul respectiv si faci referire la experiente personale din viata ta. Dar daca stau si ma gandesc la opinion essay faci cam acelasi lucru singura diferenta fiind ca un reflective essay e mult mai personal, poti vorbi la persoana 1, tonul poate fi unul iarasi personal pe cand celelalte tipuri de esee sunt "analitice" si au un ton mai academic... Oricum iti sugerez sa nu iti bati capul prea tare cu asta, poate mai important e ce scrii tu in eseu si la ce concluzie ajungi si bineinteles felul in care il scrii si vocabularul.

| iwill explică (pentru valentino52):

Am inteles.....multumeschappy

1 răspuns: