| anonim_4396 a întrebat:

Ma putti ajuta si pe mine big grin
am o poezie de comentat si nu stiu ce este stiu ca este opera lirica poezia este Viaţa mea se iluminează (Nichita Stănescu)
eu cred ca este o nuvela dar nu sunt siguraa I don't want to see.

6 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Este o poezie de dragoste si tot odata o specie a genului liric. happy

| Irmmma a răspuns:

Cum sa fie nuvela maaa? OMG!

| Yoyolovesblue a răspuns:

Se vede ce buna esti la romana, poeziile pot fi doar OPERE LIRICE! Depinde ce specie dar oricum e OPERA LIRICA nu NUVELA care apartine genului epic!

| deniii_3153 a răspuns:

Aa scuze am vrut sa scriu pastel scuzebig grin nu nuvelabig grin

| deniii_3153 a răspuns:

Stiu ca numai opera lirica poate fi ca e in versuri:d tongue

| Alex10023 a răspuns:

Opera lirica este opera in care autorul isi exprima gandurile si sentimentele in mod direct prin intermediul eului liric
...predomina figurile de stil