| anca8909 a întrebat:

Mai devreme am pus o întrebare legata de maistri eu fiind la asistenți.
Și m-am gândit și vreau sa dau la maistri militari.
Credeți ca e greu pentru o fata?
Dacă se poate vorbi din experienta?(optional)
Am înțeles ca mi-ar fi foarte greu ca fata sa rezist acolo.

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

Mergi în armata dacă ai o disciplina formata de mica, altfel nu îți recomand! Da poți sa reziști, astăzi după cum vezi fetele sunt băieți decât băieții!

8 răspunsuri:
| Standt a răspuns:

Asistenti medicali de armata?
Daca da, ca fata ti-e mai bine acolo.
Daca nu, ce fel de asistenti?

| ClaRa91 a răspuns:

''Și m-am gândit, și vreau sa dau la maistrii militari''
Vrei sa te faci jocker?

| ClaRa91 a răspuns:

Doresti o moarte eroica? Stai departe de ''muncile'' astea.

| DataScience a răspuns:

Dar de ce nu te antrenezi sa vezi daca rezisti sau nu? cauti pe web ce antrenamente se fac zilnic, la fel ca la orice prin repetitie ajungi de la alerga 5 km la 6 apoi 7... apoi 25 si la fel cu price exercitiu si grupa de muschi

| anca8909 explică:

Nu era vorba sa intru cu postliceala de asistenți undeva!
Era vorba dacă e greu ca fata sa intri, te rog mai citește o dată.
Vreau sa ma las de asistenți și sa dau la armata!happy

| anca8909 explică:

"Anonim", cred ca nu e cazul sa răspund?
Mai ales la ce am întrebat și ce ai răspuns

| anca8909 explică:

Era doar o întrebare, un scurt răspuns era de ajuns, nu vad de ce a trebuit sa mi scrii romane?
Când nu am întrebat nimic mai mult, stai liniștit ca sunt destule femei în armata care nu sunt cum spui tuwinking

| zdeox123 a răspuns:

In primul rand depinde la ce scoala anume doresti, ori marina, terestru sau aviatie,
in al doilea rand ar trebui sa te interesezi despre avantajele si dezavantajele unei astfel de cariere, eu unul sunt la marina si nu pot spune ca e cea mai buna alegere, dar nici cea mai proasta.
De rezistat, rezisti, armata romana are nevoie de oameni mai mult ca niciodata, asa ca vor trage de tine sa intri in domeniul statului