| Elial a întrebat:

Maieu sau maiou? Sa vedem care stie funda! (eu stiu)

Răspuns Câştigător
| anna1105 a răspuns:

Maiou.funda? eu am zis prima

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tricou fara maneci.

| pwp a răspuns:

Maiou

| Someonelikeyou a răspuns:

Maiou.uitete si pe site`uri de hainewinking

| Adr1aNNN7 a răspuns:

Maieu winking

| Alysée a răspuns:

Maiou maiou
da cand dau sa scriu pe goog dc ma corecteaza cu maieu.ha? ia vezi...

| Adrick a răspuns:

Maiou

| C0nflic7 a răspuns:

Tricou...am glumit, Maiou
Ex:E vară! Pentru câteva luni bune va fi sezonul maiourilor, dar, spre deosebire de sezonul greşelilor, se va încheia. Însă, până atunci, să vă fie canicula uşoară… În maiou sau în maieu (conform DEX, preferabil în maiou).

MAIÓU, maiouri, s.n. Articol de lenjerie sau de echipament sportiv (cu sau fără mâneci), care acoperă corpul de la umeri până la brâu, purtat direct pe piele. [Pr.: ma-iou. – Var.: maiéu s.n.] – Din fr. maillot.

| anna1105 a răspuns:

Multumesc pentru fundita.te pup

| birdie14 a răspuns:

Maieu.

| NoNaMe_7575 a răspuns:

Maiou se zice

| LonelyGirl01 a răspuns:

Maiou se scrie si maieu se citeste:p

| ClaudiaGabriela_6084 a răspuns:

Conform DEX, preferabil e maiou.
MAIÓU, maiouri, s.n. Articol de lenjerie sau de echipament sportiv (cu sau fără mâneci), care acoperă corpul de la umeri până la brâu, purtat direct pe piele. [Pr.: ma-iou. – Var.: maiéu s.n.] – Din fr. maillot.

| Rallu_8961 a răspuns:

Maieuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maieu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maiou. maieu spunem noi :*

| LaYz a răspuns:

Maieuwinking