| DenisaLuciaBarbu a întrebat:

Maine am examenul de admitere la liceu pentru. limba si literatura romana! Sunt buna la romana(din cate mi-am zis profesoara), dar imi este foarte frica! Daca nu am inspiratie? Daca nu inteleg enuntul exercitiului? Imi trec tot felul de intrebari prin minte, am incercat sa ma calmez, dar in zadar! Sunt foarte nervoasa, nu pot sa mananc si cand ma imaginez in banca cu foaia de examen in fata si nestiind nimic, incep sa plang! Ce sa fac? Am invatat, dar nu am incredere ca voi reusi!

Răspuns Câştigător
| StartingANewLife a răspuns:

Eu dau bacul si trec prin aceleasi stari. diferenta e ca eu nu ma simt pregatit. te sfatuiesc sa ai incredere in tine si chiar daca in primele minute dupa ce primesti subiectul vei fi aeriana, imediat iti va veni inspiratia si vei sti ce trebuie sa faci. ai suficient timp sa scrii subiectul asa ca nu ai de ce sa te blochezi. bafta!

4 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Pai daca esti buna la romana de ce iti faci atat grij? inseamna ca profesoara era beata sau fumata.

| vlad_2650 a răspuns:

Calmeaza-te,o sa fie usor, te asigur, trebuie doar sa ai incredere in tine

| Evileye6 a răspuns:

Nu il pune pe "dar" in fata, cand iti trec prin minte ganduri de felul asta spune asta: am invatat, stiu, reusesc. Asta-i tot. Bafta!

| Melaniia a răspuns:

Incearca sa te calmezi. Daca` ai invatat trebuie sa ai incredere ca totul va fi bine. Nu te mai gandi la tot felul de lucruri. Stiu cum e sa crezi ca nu stii nimic, dar maine vei vedea ca totul o sa fie ok. Bafta multa! big hug :*