| Elena1234456 a întrebat:

Maine am examenul national la limba romana chatterbox. Mergem la scoala de la ora 11.Cum sa ma pregatesc pentru examen? Ce sa mananc dimineata (ceva usor si hranitor)? Sa imi mai repet ceva? Voi cum v-ati pregati daca ati fi in locul meu?

Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Un pahar cu lapte sau o salata de legume sau fructe, sa te poti concentra! Bafta la examen, eu am trecut de emotiile asteahee hee Sa iei 1o :*

9 răspunsuri:
| X a răspuns:

Bafta colegatongue sper ca vom avea usor.cat despre alimentatie cum poti sa te gandesti la mancare in ziua testuluilaughingiar pentru pregatire pai pentru inceput fai testele de pe edu si uitate peste sintaxa si ce crezi tu ca nu sti sau nu esti sigura de tine oricum GooD Lock!

| alexa15_9959 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatiehappy. Nu mi-am schimbat meniul de la nicio masa. Dar da, am mai repetat.Profa` de romana ne-a tot batut la cap cu ce avem de invatat, toata saptamana am invatat comentarii literere de teama ca o sa ma asculte.Azi nu am mers la scoala, am avut ceva probleme si am avut mai mult timp de invatat.Am pus accentul pe definitiile genurilor literare. Sper sa te descurci! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu iti faci atatea griji. Si sa lasi emotiile sa dispara, altfel nu vei face mai nimic.
Si eu dau maine acest examen dar nu am nici. un fel de emotie laughing
Consudera ca e o zi normala, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa inveti blushing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa-ti inveti
si dimneata nu ar strica niste legume dar iti mai dau si eu un sfat
si eu am examen maine imi invat si dupa aia ma pun si ma rog Dumnezeu si Maica Precista ai face bine sa te rogi si tu dupa ce inveti
pentru ca nu uita nu vei fi niciodata singura daca ai credinta
si cand te pui sa dormi iti doresc vise placute fara examen
a si inca ceva chiar daca tot repeti acum si nu reti bine
nu te ingrijora in timpul somnului creierul stocheaza tot ce-ai invatat toata ziua
PAhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa mananci 2. 3 fituci si sa dai cu ceva KFC dupa aia poate ajutathinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi in primul rand nu intra in panica incearca sa fii calma. Apoi dimineata poti manca un iaurt usor, un mar si poti bea un ceai cu lamaie, incearca sa-ti stapanesti emotiile si gandeste pozitiv...Mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha asa poate?

| danutz_5028 a răspuns:

Cel mai sigur este asa:trage definitiile operelor(nvela, balada populara, schita etc.) la imprimanta cu front mic, pe urma decupeaza definitiile si vorbeste cu cativa elevi sa le dai la fiecare 2 copiute. Daca de exemplu cade nvela si este la Alina(de exemplu) se face ca are nevoie de un pix, corector, guma, etc. si ii dai penaru, ea iti baga copiuta cu nvela in penar si tot asa

| Summer*Sunshine a răspuns:

Si eu am maine examenul. dar nu am emotii happy Nu stiu ce voi manca dimineata dar cred ca ceva care consta doar in fructe si legume. De pregatit. o sa mai recitesc doar cateva notiuni care nu prea le stiu si atat happy Multa bafta maine big hug