| StefanAndrei42 a întrebat:

Maine dau test la chimie. Sunt praf, din clasa a 7-a nu am mai invatat la chimie si sunt complet pierdut. La test trebuie sa completam 10 reactii de substitutie. Ce ar trebui sa stiu ca sa pot lua macar nota 9? Stiu sa completez reactiile doar cu substantele simple si compuse, sa le denumesc, sa egalez dar nu stiu cum stabilesc valentele substantelor dupa ce le completez. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Exact ce este in programa ta, arunca o privire peste manual.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Este deja "maine" ca-i 1 jumate noaptea, ziua de vineri, si tu stai online inutil, in loc sa dormi ca sa ai capul limpede si sa rezolvi testul la chimie.
Mergi la culcare... ca intrebarea asta o poti pune la scoala, colegilor!