| Neymar2 a întrebat:

Maine dau testare initiala la romana din clasa a 7.

Care sunt cele mai importante lucruri?

5 răspunsuri:
| GiveMeYourPussy a răspuns:

Invata sa desparit pe silabewinking asta face totul

| Shammal a răspuns:

Http://subiecte.edu.ro/2012/testeinitiale/gimnazial/ - ai aici model de test si alte info

| yonesss a răspuns:

Si eu dau tot maine, tot la roamna, tot a 7a o sa va dea o parte de gramatica sa analizati ceva o chestie la literatura(parari, impresii) si compunere...a ce am spus mai sus trebuia sa inceapa cu "cred" nu l-am dat inca il dau mainecrying( bafta oricum nu mai invatai u la ora asta indiferent de ce am fi spus noilaughing succes (o sa fie cazul.sad)

| giorgyana99 a răspuns:

Cel mai important dupa parerea mea e sa stii sa analizezi cuvintele si sa faci compuneri si sa stii antonime si sinonime
funda?

| maddamadu a răspuns:

Si eu dau azi testul la romana si sunt a7a si noua ne-a spun profa sa stim ff bine partile de vorbile flexibile si neflexibile,antonite sinonime, mijloacele de imbogatire a vocabularului[compunerea. derivarea, si schimbarea valorii gramaticale ] si compunerea sper ca te-am ajutatbig grin