| AnnღdraaღaaaA a întrebat:

Maine dau teza la romana. imi ziceti va rog intrebarile functiilor sintactice ale pronumelui?
N: s
np

AC : cd
ci
atr pron prep
np
ccl
cct
ccm
ca

D:ci
np
atr pron prep
atr pron datival
ccm

G: atr pron gen
atr pron prep
np
ccl

4 răspunsuri:
| andrei_4094 a răspuns:

Iar vreti sa va faceti temele aici?! Pune mana si invata!

| andrei_4094 a răspuns:

Uitati hal de mesaj primit de la fiinta asta care a facut topicul.

"AnnღdraaღaaaA
Joi, 05 Mai 2011, 9:49 pm
mai bine...
Tu ai văzut ce am scris? NU e temă! Dau teza şi mă interesează că-s varză la fs.TPU e un site de Întrajutorare. Dacă nu aveai un răspuns pentru mine mai bine nu-ţi mai oboseai mâinile alea jegoase!"

| NoNaMe_7575 a răspuns:

Uite nu ma lasa sa iti trimit masajul lasa-mi id tau pe privat si iti dau alea okwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uite un mic ajutor pentru limba română aici http://lecturirecenzate.ro/.