| DianaIsHere123 a întrebat:

Mâine merem la şcoală? [sunt din Bacău].

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bine că nu esti din Băicoi(băi domnule)

| OnuOnulică a răspuns:

Bună

Nu, Luni și Marți nu se învață nicăieri!
Deci nu mereți nicăieri laughing

O zi bună!

| Polaris a răspuns (pentru OnuOnulică):

Județul Neamț aici. Mâine-s la liceu.

| alexs99 a răspuns:

In judetul Bacau sunt 3 unitati de invatamant inchise, suna la secretariat si intreaba daca se fac ore.

''Ministerul Educaţiei Naţionale a centralizat situaţia unităţilor de învăţământ din judeţele/ municipiul Bucureşti, aflate sub atenţionare de cod galben, portocaliu şi roşu. Luni, 27 ianuarie, la ora 13.00, inspectoratele şcolare judeţene au transmis deciziile luate în privinţa funcţionării unităţilor de învăţământ pentru ziua de marţi, 28 ianuarie. Situaţia se prezintă astfel:
1.cursuri suspendate integral în Bucureşti şi alte 12 judeţe: Argeş, Călăraşi, Constanţa, Galaţi, Ialomiţa, Iaşi, Ilfov, Mehedinţi, Prahova, Tulcea, Vâlcea, Vrancea;
2. cursuri suspendate integral în judeţele Buzău, Giurgiu şi Brăila, cu excepţia grădiniţelor din oraşele Buzău şi Giurgiu, care rămân deschise pentru a veni în întâmpinarea părinţilor, şi cu excepţia unităţilor de învăţământ din municipiul Brăila, care rămân deschise;
3. cursuri suspendate parţial în 5 judeţe: Bacău (cu 3 unităţi închise), Botoşani (cu 3 unităţi închise), Dâmboviţa (cu 46 de unităţi închise), Suceava (pentru 5 unităţi de învăţământ există probleme de acces pentru o parte dintre elevii care vin din alte localităţi, dar aceste unităţi rămân deschise), Vaslui (cu 24 de unităţi închise).''
Sursa:http://edu.ro/index.php/pressrel/20957
O zi buna.

| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Da se invata! Am o intrebare... La ce scoala esti?

| DianaIsHere123 explică (pentru D5e1n3i5s9a):

Pff, contează? laughing Îs la 'Şcoala Gimnazială ''Nicolae Iorga''.

| D5e1n3i5s9a a răspuns (pentru DianaIsHere123):

Hopa! happy Am intrebat doar :\

| DianaIsHere123 explică (pentru D5e1n3i5s9a):

Ce ''hopa''? Eşti cu mine în şcoală sau ce? rolling on the floor

| D5e1n3i5s9a a răspuns (pentru DianaIsHere123):

Nu draga! tongue

| Meптαʟıтч a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/......ineri.html

Citeşte. Mi-e lene să scriu.