| anonim_4396 a întrebat:

Maine voi avea evaluarea finala la Limba romana, clasa A5A.Asa ca, as dori cateva modele de subiecte sau macar cam din ce lucruri vom primi.Dau funda celor mai multe subiecte/celor mai interesante!

Răspuns Câştigător
| mara67 a răspuns:

Nu prea imi amintesc de clasa a cincea dar cred ca te pot ajuta big grin :
la literatura ar trebui sa stii demonstratiile de la basm, rezumatul, caracterizarea personajului( credlaughing nu mai stiu ...asa ceva ) cam toate acele demonstratii si argumentari- la gramatica trebuie sa stii practic sa analizezi partile de vorbire si de propozitie invatate pentru ca tot ce ai invatat se include in analiza.nu mai stiu exact ce materie este in a cincea dar astea sunt informatiile pe care trebuie sa le sti; si mai ales ar trebui sa citesti tot caietul si sa iti faci o idee despre ce este vorba, sa treci pe o foaie titlurile lectiilor ca o schema ca sa te asiguri ca parcurgi tot si astfel daca ai invatat pe parcursul anului iti vei aminti cu siguranta aproape tot
mult noroc si succes la evaluare:*