| Stefan1123 a întrebat:

Maitreyi de Mircea Eliade se poate citi intr-o zi? Cate ore?

10 răspunsuri:
| Springflower2020 a răspuns:

Da, pentru ca e superba si destul de subtirica, dar trebuie sa iti dedici mare parte din timpul unei zile cititului acestei carti. Cred ca vei termina in 7 ore(asta daca citesti cu adevarat si nu scanezi).

| Springflower2020 a răspuns (pentru Springflower2020):

Dar in acelasi timp, trebuie sa fii invatat sa citesti destul de repede

| wolder a răspuns:

250 de pg are cartea, eu citesc o pg in aprx 2 min deci depinde in cate min citesti o pagina, da e posibil daca doar mananci si citesti, cam 8 ore dupa mine.

| Exilee a răspuns:

Mie mi-a luat aproximativ 5 ore intr-o zi *_* Destul de bine big grin

| Naяutσ a răspuns:

Daca te tii de ea, da cred ca o poti termina.

| Hevnoraak a răspuns:

Nu mai știu bănuiesc că într-o zi dacă citești tot timpul o termini, eu citeam dimineața pe navetă și la liceu în timpul orelor când am ajuns acasă deja am terminat-o.

| lizucalisuca a răspuns:

Daca citesti la viteza medie, citesti o pagina cam in 3 minute. Daca are cam 250pg inseamna ca ai citi-o cam in 12 ore. Spor.

| andreea9701 a răspuns:

Da se poate... in vreo 6-7 ore

| VanessaTya a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult, si pot spune ca de dimineata pana seara am citit-o cu mici pauze. Daca iti place o poti citi cu siguranta intr-o zi, cred ca am citit-o in 5, 6 ore cam asa. happy

| Prometeu99 a răspuns:

O poti citi intr-o zi linistitin cat timp? Ei bine asta depinde de stilul tau de citit happy