| ☼loli☼ a întrebat:

Matematica happy am un cosinus... cum aflu unghiul? laughing Sper ca intelegeti ce vreau sa spun.

8 răspunsuri:
| ☼loli☼ explică:

Dar nu vreau raspunsul de la exercitiu, doar ca este o intrebare de anul trecut iar eu nu mai am lectiile! Doar vreau sa stiu metoda happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sti ca nu se fac lectii pe site.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea altfel : ci e este in claca a 5-a sau a 8-a si vezi ca or sa fie multi, contacteaza-i in mesagerie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Alllinna :
Verbul "a sti" conjugat la indicativ prez. are, pentru. pers. a doua sg., forma "TU STII ", cu doi de "i"; de fapt ar fi trebuit sa scriu "tu NU stii"(gramatica!). De aceea cred ca, in loc sa-ti irosesti vremea la vanatoare de fundite purtatoare ale notei pe care o meriti, mai bine ai lua exemplu celor care se straduiesc sa-nvete, chiar daca o parte dintre ei solicita ajutor din comoditate (uneori.).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cos=cateta alaturata supra ipotenuza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia si cauta in cartebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sin2x=radical 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce numarancepe la 8la rand