| cristiana1234 a întrebat:

conteaza la ce liceu te duci ca sa ajungi la o facultate buna?, adica, daca invat foarte bine in liceu, si iau nota mare la bac dar intru la liceu cu media 6 pot ajunge la o facultate buna? Adica conteaza si media din scoala generala si evaloarea nationala daca din liceu ies cu media 9 si la bac iau injur de 8-9?

FUNDA,

9 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Facultatea nu depinde de liceu. Dar la nota de la BAC, cam contează ce liceu faci.

| cristiana1234 explică (pentru MadRaven):

Cum adica? La ce e importanta?

| MadRaven a răspuns (pentru cristiana1234):

La ce e importantă ce? La ce e important liceu vrei să zici?

| cristiana1234 explică (pentru MadRaven):

Nu..., scuze am inteles gresit, m inteles ca media de la scoala generala e importanta pentru BAC laughing

| MadRaven a răspuns (pentru cristiana1234):

laughing Nu-i nimic laughing

| jamal000 a răspuns:

Nu conteaza la ce liceu te duci pentru a intra la o univesitate buna. Nu nu conteza!

| cristiana1234 explică (pentru jamal000):

Pana acum in fiecare an mi s-a schimbat profesoara de romana, ultima care am avut-o anul acesta n-ea predat tot ce trebuia sa ni se predea in clasele 5-8 si ma gandeam c in vacanta sa invat tot bine si apoi sa ii cer caietul pe care a scris in clasa a-9-a unei prietene care trece a-xI-a dar nu stiu daca o sa intru in acelasi liceu ca ia ca ea a intrat anul trecut cu medi 7 si ceva... credeti ca ma vor ajuta caietele cu ceva dacaa nu intru in acelasi liceu?

| jamal000 a răspuns (pentru cristiana1234):

Daca intrati la acelasi liceu si o sa ai aceiasi profesori da sunt bune caietele.

| BogdanYT a răspuns:

Nu conteaza liceul daca inveti bine!