| DaftPunk a întrebat:

Media generala pe pe primul semestru se rotunjeste?
Daca am 4.50 se rotunjeste la 5?

Răspuns Câştigător
| silvian12 a răspuns:

Da.Media de pe primul semestru se rotunjeste. Daca iti iese 4.50, se rotunjeste la 5. Dar media anuala,(adica semstrul I si smestrul II)daca iti va iesi de ex 5.50, asa iti va ramane.De exemplu 6 pe primul semestru, si 5 pe al 2-lea.

6 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Da.Dar daca ai 4 pe primul si 5 pe al doilea ramane 4, 5, deci nu treci.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, se rotunjește!

| alexs99 a răspuns:

Da,media de pe primul semestru se rotunjeşte, dar, în cazul tău, s-ar putea să te mai asculte pentru a mai lua o notă.
O seară bună.

| HardCore7750 a răspuns:

Da, se rotunjeste
Toate cele bune

| marius129 a răspuns:

Da

| Pachenko18 a răspuns:

Pe primul da, dar pe ambele semestre nu happy