| Bogdanpetrescu a întrebat:

Merita sa faci facultatea de bioinginerie medicală la UMF Iași? Iti găsești usor loc de munca? Cum esti platit?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu ar trebui sa stii cel mai bine daca merita, ca noi nu avem stii daca esti capabil sa inveti atata, fiindca bioingineria medicala este foarte grea si se invata foarte multi ani.
Locul de munca este la fel de greu de gasit ca oricare altul, fiindca nici o facultate nu vine cu loc de munca asigurat, asta fiind problema ta sa participi la concurusir, interviuri si sa fii capabil sa iei acel job.
Plata este dupa functia si munca depusa, mai intai salariu foarte mic, dar cu timpul, odata ce castigi experienta, va creste si salariul.