| AlexDorinel a întrebat:

Munca fizica sau intelectuala?

Ce alegeti si de ce?

9 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

De preferat munca intelectuala full-time, iar munca fizica la nivel hobby.

| sierra1 a răspuns:

Intr-adevăr, de ce lucrezi stând in fața unui pc, având o coca cu pai alături?

e mai mișto in cizme de cauciuc, in noroaie până la... brâu (da, știu, nu rimează) pe frig și cu o lopată la săpat șanțuri.

Sănătate curată!

| anonimg a răspuns:

Intotdeauna trebuie un echilibru. Si bineinteles, dintre acestea doua o aleg pe aceea care mi-ar aduce un castig. Un intelectual trebuie sa stie sa dea cu sapa; iar un agricultor trebuie sa stie sa-si faca bine socotelile.

| Frank51 a răspuns:

50/50, este de preferat sa te misti la locul de munca, pentru ca te ajuta la articulatii. Cine a lucrat la birou stie cum este, te scoli cu durere de spate, fund, te dor incheieturile, te doare tot corpul. Deci daca ar fi sa aleg o munca, as prefera ceva unde jumatate din timp ma misc.

| Zuzu1991 a răspuns:

Toti cei care au spus macar vag fizica sunt pe dinafara
inclusiv tu, care intrebi asta
1. munca fizica e pentru cei care nu sunt in stare de altceva
2. o sa ajungi la o varsta cand nu o sa mai poti si atunci ori ai pensie ori mori de foame
3. for ALL the love of god, ce te retine dupa ce iesi de la servici sa te duci si sa tragi de fiare pana iti scarpini de-a binelea fetisul cu munca fizica?!?
etc.

| Mirel4412 a răspuns:

De la munca intelectuala obosesti poate mai greu decat la cea fizica. In viata trebuie sa stii sa faci de toate, si sa dai cu sapa si sa stii cat fac 1+1

| Meme10Meme a răspuns:

Intelectuala. Nici nu are sens sa-ti argumentez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intelectuala, este o provocare mai mare si un castig mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă aș face doar muncă intelectuală cred că aș înebuni, chiar dacă la munca fizică nu mă prea pricep laughing