| anonim_4396 a întrebat:

Neata all! Am si eu un proiect la scoala pe grupe si trebuie sa formez propria firma(cu slogan, logo...) in categoria CONFECTII HAINE si trebuie sa imi formez un stand in clasa (atunci cand vom prezenta proiectul). Unii din grupa vor fi vanzatori, un casier, etc. Problema e ca nu am idei pentru promovare big grin am auzit ca o alta grupa din clasa va face o tombola, altii de la COSMETICE vor oferi niste mostre gratis, iar eu la CONFECTII HAINE nu stiu ce sa fac.Idei,ceva?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Plecand de la ideea ca ai o firma, acea firma trebuie' sa aiba si un designer vestimentar( care, inainte de a stii sa le confectioneze, trebuie sa le creeze facand o schita!) --- faceti un stand de schite de design vestimentar ( cauta schite color facand un search cu " design vestimentar schite " pe http://www.google.ro/imghp)--- oferiti-le cadou!

2 răspunsuri:
| Raduccu a răspuns:

Ai putea sa le explici cum se confectioneaza hainele adica ce procedee sufera hainele inainte sa le cumparam noi. Si le faci cu poze cu de toate

| samanoriz a răspuns:

Pai daca aia cu cosmetice o sa dea monstre gratis tu poti sa faci un fel de prezentare de moda sau sa aduci niste haine care sunt la moda si sa le arati astea iar da pe spate.