| icEmaN10 a întrebat:

Neata!
Am o intrebare care suna cam asa: De unde am mai multe posibilitati pe viitor? Ma refer la profilele de la licee; de la stiinte ale naturii sau mate-info? Ma refer la o deschidere cat mai mare spre facultati.
Nu vreau raspunsuri gen depinde ce itit place unde te descurci etc.
Multumesc!
Funda!

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

E cred ca de pe profilul de matematica-informatica ai mai multe pisibilitati de angajare. Nu in sensul ca poti ajunge departe daca stii matematica, pentru ca exista si aici posibilitatea sa fie toate locurile ocupate, dar matematica iti dezvolta gandirea si astfel, dupa ce termini liceul vei fi capabila sa te angajezi oriunde (sigur, si dupa ce termini facultatea) pentru ca creierul tau va fi obisnuit cu munca si va retine foarte repede.

Mult succes!

| sNNapLe a răspuns:

Dupa parerea mea (si eu merg tot la mate-info) amandoua profilele sunt foarte bune.Mate-info iti deschide calea spre politehnica si inginer in automatizari.Stiintele naturii te duc spre o inclinatie de doctor, dala din farmacie (nu mai stiu cum ii zice etc) chestii legate de medicina, sau chimie (chimia fiind materia de baza la stiinte ale naturii.) Sper ca te-am ajutat