| secessumaeternum a întrebat:

Notele obtinute la simularea pentru Bac cl. a 11-a se trec un catalog?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Teoretic, NU ar trebui să se treacă notele în catalog!

"Rezultatele obţinute de elevi la simularea Evaluării Naţionale şi la simularea probelor scrise ale examenului de bacalaureat nu se consemnează în catalog." - SURSA :
http://edu.ro/index.php/pressrel/20919

Dar, practic, profesorul face ce vrea :(

În general, aceştia vor trece notele în catalog pe motivul că, dacă tot se "obosesc" să vă corecteze lucrările, să vă treacă şi nota ( ca să nu fie nevoiţi să vă mai dea un test suplimentar pentru notă )...

Toate cele bune.

| BluishAngel a răspuns:

La scoala unde invat eu se trec ca note obisnuite. Acum depinde de fiecare scoala ce decide.

| xAlessia a răspuns:

Depinde de profesor! ..stii cum e fiecare cu ideiile lui.

| Bogdan994 a răspuns:

Nu este obligatoriu, in principiu nu!