| JamilaGizeh a întrebat:

NU imi place sa citesc ! Am multe carti de citit pentru scoala ,dar absolut toate cartile ,ma plictisesc rau de tot laughing ce sa fac?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inveti pana ai studiile necesare ca sa muncesti apoi te apuci de munca. Nu e asa greu sa-ti scoti 10 clase (sunt studiile minime pentru a munci).

| ZvT a răspuns:

Nicio problemă, societatea are nevoie şi de oameni ca tine. Trist este că cererea depăşeşte oferte pe anumite posturi care în străinătate, mai ales în vest, sunt acupate de români, bulgari, marocani...

| mgtow a răspuns (pentru ZvT):

Pe o parte iau romani in strainatate cu facultate si aia straini intra in aceleasi locuri de munca fara studii sau cu studii minime, eu zic ca e o bataie de joc.

| AddaXD a răspuns:

Buna.
Nici mie nu imi placea sa citesc inainte, dar daca ai citi si ceva interesant, care sa te atraga... dupa ar incepe sa iti placa mai mult sa citesti. Si atunci o sa iti fie mai usor sa citesti si alte carti (ca cele pentru scoala). In cazul meu asa s-a intamplat. Daca te intereseaza intreaba-ma prin mesaj privat si o sa iti spun niste carti care mie mi-au placut mult.
Sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat
| Mikasa a răspuns:

Pai citeste rezumatul si un comentariu-doua, si in rest citeste numia ce carti iti plac tie

| PrettySmile a răspuns:

Absolut de acord cu tine... urasc cititul,dar nu am incotro, concentreaza-te la maxim si vei reusi sa intri in rolul personajului, si ai sa indragesti macar cat de cat cititul...Bafta>>

| kariny06 a răspuns:

Pai...cauti pe net rezumat si poate e mai bine. Dar cel mai bine ar fi sa citesti in intreg.'
Fundaa?smug