| dolores_4478 a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg dintre Filologie si Stiinte sociale...

6 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Clar stiinte sociale! Nu inteleg de ce toata lumea spune ca filologia este mai buna.probbail ca este un rpofil nou in alegerile tinerilor din ziua de azi, iar teama de nou da anumite idei gresite. Profilul de stiinte sociale iti da posibilitatea sa urmezi cam orice facultate vrei pe viitor spre deosebire de filologie, se da teza la logica( un fel de psihologie), engleza, istorie/geografie si lb. romana. Eu spre deosebire de Andrei1094 nu fac matematica decat a9-a si a10-a dupa care materiile urmatoare vor fi inlocuite de ceva specific profilului: biologie, mate, fizica. Eu sunt pe acest profil si suntem cea mai buna clasa din liceu, ii intrecem pe cei de la filologie cu muuuuuult dar asta depinde de fiecare clasa/ liceu. Personal sunt foarte incantata de acest profil si te sfatuiesc sa il urmezi.Multa bafta!

| ynna93 a răspuns:

Filologie clar.e clasa mult mai buna decat stiinte sociale.dar depinde si de preferintele tale.happy

| ionutyonder a răspuns:

Eu as zice filologie

| BiancaW a răspuns:

Eu zic filologie, asta va fi si profilul pe care il voi urma eu.:p.Te vei duce la un liceu in Bucuresti?big grin

| bogdan1011 a răspuns:

Ca mine mate-info intensiv big grin

| Andrei1094 a răspuns:

laughing Si eu am fost la fel.Acu sunt clasa a 10-a la sociale si e super.cel putin mie asta imi place.la filo n-am fost sa vad cum e da la sociale e super.in clasa a-9-a dai teza la logica romana engleza si geogra sau istorie(la alegere)... altceva nu stiu ce sa-ti mai zic... si sa stii ca mate faci pana in a 12-a la socialewinking