| claptrap a întrebat:

Nu stiu daca aici trebuie sa postez, dar am o intrebare.
Sunt clasa a 8-a acum, cand ma duc la liceu am auzit ca poti sa iei cursuri pentru un examen IT. Dupa examen, primesti o diploma cu care ai avantaje si la bac.
Are cineva idee cum se numeste diploma/cursurile?

2 răspunsuri:
| mngzx a răspuns:

Avantaj la bac?! pune domne mana si invata! lasa lenea, altfel vei ajunge in grajd la porci!

| Cristiaanandrei a răspuns:

Se numeste ECDL platesti in curs dai niste examene si iti da o diploma. Iar la bac nu mai dsi competente digitale pentru ca se echivaleaza. E o mare porcarie bani dati aiurea. Imi pare rau ca l.am facut. Mai bine dai compentente digitale la bac si scapi mai repede pe gratis