| Dorassi a întrebat:

Nu știți dacă n Timișoara, la vreo librărie sau undeva există de vânzare cărți de limba coreeană?
Nu dicționare, ci manuale sau ceva din care să înveți limba!
Mersi anticipat și funda la cel mai bun răspuns!

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu există, în mod sigur.

| サクラ a răspuns:

Din cate stiu manualele de coreana se gasesc de vanzare numai pe net.

| Dorassi explică (pentru サクラ):

Nu poti sa-mi dai un lik?
Mi-ar fi de mare ajutor!

| サクラ a răspuns (pentru Dorassi):

Incearca:
www.carti-dictionare.ro/carti-coreeana.
www.scribd.com/doc/43334295/Manual-de-Limba-Coreeana-Partea-1 daca vrei sa citesti de pe net.
Pot sa te intreb daca-ti trebuie pentru un proiect, servici sau esti ca si mine fana si vrei sa inveti limba.Este destul de greu de invatat, nu are multe caractere, dar nu poti invata accentul.

| Dorassi explică (pentru サクラ):

Si eu sunt fana si as vrea sa ma mut in Coreea.

| Dorassi explică:

Un coleg mi-a zis ca a vazut dictionare si nu stie daca sunt carti, dar o colega a gasit una de japoneza.