| Ben. a întrebat:

Numele de :adler, aron, berger, bernstein, cohen, eichler, eisenberg, feinberg, goldstein, horvitz, silverstein, shulmsn, weil, weinberg, zukelman sunt evreiesti sau nu?

Răspuns Câştigător
RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Evreii (persoanele de religie iudeica) au fost cele mai persecitate din istorie. Incepand cu persecutia crestina si terminand cu holocaustul nazist. Au fost pe post de tap ispasitor al tuturor relelor ce s-au intamplatwinking

7 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Da, de ce?

Anna
| Anna a răspuns:

Mie imi suna mai degraba a nume nemtesti.

| Ben. explică:

Pai numele astea, plus multe alte nume evreiesti, apar in foaia oficiala NEW YORK CITY MISSING PERSONS LIST, si ii invit pe toti "conspirationistii" sa sune la aceste familii care si-au pierdut rude in WTC, si sa-i intrebe dc sunt evrei sau nu.

| Ben. explică:

Oamenii cunosc putine lucruri despre evrei.insa le place sa inventeze ipoteze absolut fantastice despre ei. habar nu au despre religia lor, traditiile, bucuriile sau suferintele; nu au cunoscut 1 evreu in viata lor, dar afirma lucruri care nu au nici in clin si nici in maneca. d c nu au bunulsimt sa se abtina? mai ales cd e vorba de oameni care au fost ucisi fara a vea vreo vina!

| Ella_6365 a răspuns:

Sunt clar nemtesti!

| Ella_6365 a răspuns:

Si ma rog de ce mi-am luat stupizi? tatal meu a fost in germania si nume din astea erau asa ca daca nu stiti, nu dati degeaba stupizi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da