| pagliaci a întrebat:

Cum e numele Aron pentru un baiat?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Așa este! happy

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu e preferatul meu, dar dacă ție iti place, atunci folosește-l cu incredere, in filele unui manuscris sau unde ai nevoie.
La noi in oraș e un cartier numit... Vasile Aaron (cu doi "a"), după numele unui jurist si poet transilvănean.

| pagliaci explică (pentru floresdemayo):

Am un vecin cu numele de familie Arion. Cum era sa il cheme Aron Arion?

| floresdemayo a răspuns (pentru pagliaci):

Nimic surprinzător. Știu pe cineva, pe care il cheamă Vasile Vasile, pe altul il chema Frunză Ghiocel. Un altul pe care il chema Moș, iar maică-sa, neinspirată, i-a adăugat si prenumele Costache.

| pagliaci explică (pentru floresdemayo):

Frunza Ghiocel e adorabil.

| Larianiel a răspuns (pentru pagliaci):

Îl cheamă "Arion"?hee hee Ar fi sunat interesant. Ca desprins dintr-un desen animat.

| floresdemayo a răspuns (pentru pagliaci):

Așa este! happy

| Nirvanaaa a răspuns:

E ok. E un nume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok. Mie îmi place.

| alexandradlr a răspuns:

E un nume interesant.