| Bgd_Bogdan_1998 a întrebat:

O corigenta cat dureaza si in ce consta e greu?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Depinde de profesor, poate dura doar o oră, cel mult două (examenul scris). Corigența este asemănătoare tezei, care se susține la sfârșit de semestru. Însă, subiectele nu (prea) au același grad de dificultate, sunt (ceva) mai ușoare.
La examenul oral, vei extrage un bilețel de pe catedră, te așezi în bancă și scrii tot ce știi în legătură cu cerința.
Tu învață, renunță la PC și alte jocuri frumoase, până o susții, încă mai ai timp să repeți, și încearcă să pui accentul pe subiectele de bază.
Du-te cu încredere și totul va fi bine.

| Bgd_Bogdan_1998 explică (pentru floresdemayo):

Ok mersi maine am corijarea sper sa nu fie greu...

| floresdemayo a răspuns (pentru Bgd_Bogdan_1998):

Corigența*
Succes, succes!

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

2 ore, apoi depidende de cat ai invatat.bafta!

| Adminul000 a răspuns:

O corigenta consta in 2 ore si in ce consta nu stiu

| Bgd_Bogdan_1998 explică:

Multumesc tuturor am trecut

| floresdemayo a răspuns (pentru Bgd_Bogdan_1998):

Bravo. Pe viitor, să înveți, pentru a evita să te confrunți din nou, cu situații similare. Succes în noul an școlar.

| Bgd_Bogdan_1998 explică (pentru floresdemayo):

Ok..ms asa am sa facwinking