| MeDeEa14DeEa a întrebat:

Pana la sfarsitul lunii Mai am de facut la Biologie un referat despre mamifere. Daca puteti sa-mi spuneti :
1)despre ce mamifer sa scriu?
2)unde gasesc informatii?

Răspuns Câştigător
| anavic a răspuns:

Pai mamifere sunt multe, gen vaca, capra, oaie, etc. Acum nu stiu despre ce mamifer ti-ar placea tie sa scrii. Si informatii mai multe despre un mamifer poti gasi pe net facand o cautare pe google daca nu ai carti extra decat cele scolare.

1 răspuns:
| AlAndalus a răspuns:

Mamiferele sunt animalele cu sange cald, acoperite cu blana care nasc pui si ii hranesc cu lapte propriu. de ex:vaca,pisica, liliacul(singurul mamifer zburator), balena(cel mai mare mamifer) etc.Eu te-as sfatui sa scrii despre pisica deoarece vor fi in gerneral lucruri banale si comune pe care le vei scrie(banuiesc ca va trebui sa si inveti ceea ce vei scrie iar daca vei aborda lucruri mai uzuale/simpliste va fi mai usor de invatat). Poti cauta pe www.wikipedia.com, www.clopotel.ro sau alte site-uri pentru referate.Succes!