| UnErou a întrebat:

Sall.Am de facut un referat in powerpoint la geografie despre Chile mi-a zis ca daca mai scriu si bibliografia imi da 10. Dar nu stiu ce e si unde o gasesc.Imi puteti spune unde o gasesc? sau daca o stiti spuneti-mi-o voi.NU China ci Chile

Răspuns Câştigător
| happyOkapi a răspuns:

Bibliografia este lista site-urilor si cartilor din care te-ai inspirat cand ai realizat proiectul. de exemplu, daca ai informatii de pe wikipedia in proiectul tau adaugi la bibliografie link-ul.
La prezentarile in power point, bibliografia se trece pe ultimul slide (se scrie titlul "Bibliografie" urmat de lista surselor). happy Succes!winking

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Bibliografia inseamna sursa din care te-ai documentat pentru a intocmi acel referat.Deci, in functie de continutul referatului tau, in bibliografie indica sursa( carti, film, video, harti, un site ca de exemplu :http://www.chile-excepcion.com/tourisme-chili.html)