| summer12 a întrebat:

Pana la urma a cui este Insula Serpilor si ce activitate se desfasoara pe ea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent apartine Ucrainei. Exista mai mult activitate militara - statii de radar si de ascultare, precum si putina cercetare stiintifica. Daca te intereseaza subiectul gasesti numeroase detalii pe ro.wikipedia.org. Numai bine!

5 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Nu inteleg de ce te doare asa tare de tezaurul tarii nu e ca si cum am avea vreunu din noi ceva de castigat din asta...

| gigel68 a răspuns:

Ucraina. oficial nimic. din cate am auzit mai demult rusiia aveau un proiect pentru acea insula dar nu mai stiu despre ce era vorba... intr-o schita erau niste cladiri futuristice/sf.

| summer12 explică:

Aia sa citesti tu, eu as fi vrut sa la un cunoscator ceva scurt si la subiect.

| summer12 explică:

Ucigasule, tezauru e alta intrebare. Nu e vorba de interes personal, ci de orgoliul tarii si de cunostinte generale.