| saradobrescu222 a întrebat:

Părere Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu din București? Ma gândeam sa merg acolo dar nu stiu foarte multe informații despre el. Ce profil este ok, cum sunt profesorii si copiii? Am inteles ca se intra cu 8 si ceva.

1 răspuns:
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Mediile se schimba anual, deci dacă în anul trecut media a fost 8, anul acesta poate sa fie și 9 sau 7, ca un exemplu ( depinde de notele elevilor din anul respectiv).
Încearcă să nu îți faci atâtea griji, exista și șanse de transfer și plus de asta oriunde intrii pot exista persoane care nu sunt pe placul tău și persoane care sunt, încearcă să fi de treaba, la locul tau ( cât să ai relații ok).
Cu profesorii din nou, unii sunt ok, alții poate nu, încearcă să îi respecti la modul de dragul materiei pe care o vor preda.
Cat despre liceul respectiv cauta informații pe internet ( acolo în general sunt afisate) sau pe pagina lor de Facebook ( majoritatea au asa ceva), poți cauta persoane de la acel liceu pentru sfaturi și experientele lor, dar în esență ce am spus mai sus este cam peste tot.