| MsBeatrice a întrebat:

Pareri despre colegiul national Iulia Hasdeu si Caragiale. Funda! Cel mai detaliat raspuns

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

La "Iulia Hasdeu" mediile de intrare sunt mai mari, exista si un mai mare interes pentru a invata, mai multa exigenta."Caragiale" este intr-un zona cu pretentii, unde locuiesc persoane cu venit material.Nu inseamna ca elevii ar fi neaparat de calitate. Cele doua licee sunt comparabile ca tip de prof.Amandoua au matematica-informatica si filologie si sunt in zone diferite ale capitalei.