| Fusneica_1423 a întrebat:

Pe ce data se termina vacanta de vara?

Răspuns Câştigător
| MMadalina a răspuns:

Scoala nu mai incepe pe 15 septembrie. Vacantele, date peste cap
Dupa modificarea legii educatiei, autoritatile schimba si structura anului scolar. Ministrul educatiei, Daniel Funeriu, a anuntat ca elevii vor avea parte de vacante mai lungi, dar mai rare. Gasiti noua structura in articol.
Anul scolar 2011-2012 nu mai incepe de pe 15 septembrie. O traditie veche de cand e scoala romaneasca se incheie, oficial, incepand de anul scolar viitor.
Ministrul educatiei a anuntat astazi ca elevii se vor prezenta in prima zi de scoala pe data de 12 septembrie.
Astfel anul scolar 2011-2012 va avea o durata mai mare decat precedentii. Va incepe pe 12 septembrie 2011 si se va termina pe 23 iunie 2012.
Regula va fi ca de acum incolo scoala sa inceapa intr-o zi de LUNI si sa se termine intr-o zi de VINERI.
Vacantele vor fi mult mai rare – practic elevii vor avea, incepand din toamna, doar trei vacante. Fata de patru pana acum.

SURSA: http://loveyaromania.tb.ro/......2011-2012/
O zi faina!

10 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Aici poti vedea cand incepem scoala :)), adica cand se termina vacanta

http://www.realitatea.net/......18840.html

| Xname a răspuns:

12 Septembriewinking

| mileyselydemy a răspuns:

Pe 13 septembrie! Sunt sigura! Noua ne-a spus directorul scolii! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| xXx3оЛуШкАxXx a răspuns:

Pe 31 august

| Katakito a răspuns:

Mainelaughing

| RaduManole a răspuns:

Nu e adevarat. e pe 12 septembrie. s-a facut asa pentru ca a inceput pe 17 iunie -- crede-ma. Funda? te rog

| Chelsea13 a răspuns:

Pe 12 septembrie, fundita?

| MicheilaMicheluzta a răspuns:

Pe 14 sau 15

| Iubiţica95 a răspuns:

31 august :p

| VariantaShatena a răspuns:

Cand vrealaughingcred ca pe 12 sau 13happy(septembriebig grin)