| BomBonnicaAle a întrebat:

Pe profilul de stiinte sociale se poate da teza la matematica?

Răspuns Câştigător
| HisoChan a răspuns:

Nu. Profilul științe soviale se aseamănă mult cu filologia, doar că nu se pune mult accent pe limbi străine ca la filo, ci pe logică, psiho, socio, etc. Iar matematică faceți 1 sau 2 ore pe săptămână în clasa a 9 a, după care se scoate în clasa a 10 a. Teză cred că dați la română, logică (a 9 a), psihologie ( a 10 a), filosofie (a 11 a), sociologie ( a 12 a ) + istorie sau geografie la alegere.
Așa că n-ai de ce să-ți faci probleme cu matematica nici la teză, nici la BAC. Nu confunda științele naturii cu științele sociale. happy

2 răspunsuri:
| max18 a răspuns:

Nu se da..nici bac nu dai la mate eu am terminat anul asta pe stiinte sociale...o sa faci multa istoriewinking

| Morosanu_Dumitru_1999 a răspuns:

Eu as zice da dar nu stiu