| Ichigo a întrebat:

Pentru bacul la istorie am o intrebare, la subiectul 1. si 2... exista parca un punct in care trebuia sa raspunzi doar cu citate din text? Adica daca scrie "Mentionati" atunci nu ai voie sa scrii liber, ci doar cu ghilimele pasaje din text >? Ma cam incurca treaba mai ales ca scrie "Mentionati un punct de vedere referitor..." Deci trebuie neaparat cu ghilimele sau pot sa scriu de la mine >?

2 răspunsuri:
| eek a răspuns:

Stiu ca era cu formulati un punct de vedere... nu mentionati...a mentiona= un exemplu din text. deci nu ai cum sa mentionezi opinia ta despre ceva.citeste inca odata cerintele ca le ai citit aiurea

| 1Mihai1 a răspuns:

Trebuie scris cu ghilimele.