| Innsbruck a întrebat:

Pentru cei care au citit cartile Game of Thrones,in carti apar evenimentele din trecut(regele nebun,apocalipsa Valyriei, rebeliunea lui Robert etc) povestite mai pe larg?

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu sunt dezvoltate evenimentele din trecut, mai mult asa fragmente de informatii... Daca ti-a placut serialul iti recomand sa citesti si cartile, sunt mult mai bune. Actiunea este mult mai dezvoltata, se intampla mai multe lucruri, multe lucruri sunt diferite fata de serial.

| Innsbruck explică (pentru Dismally):

Deja o fac si iti dau dreptate

| Innsbruck explică (pentru Dismally):

Desi as vrea sa fi gasit niste capitole unde e vorba despre trecut.

| Dismally a răspuns (pentru Innsbruck):

Eu am vazut doar doua sezoane din serial, nu prea mai are farmec dupa ce am citit cartile. Astept acum sa apara si urmatoarele doua carti desi nu stiu cum ar putea incheia povestea pentru ca este prea complexa, ar mai trebui vreo patru carti dupa parerea mea.

| Innsbruck explică (pentru Dismally):

Eu am vazut inainte serialul si mi se pare mult mai ok asa (pentru mine) ca inteleg mult mai bine si cunosc personajele