| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au zburat cu avionul, am mare nevoie de ajutor si anume : plec in Coreea de Sud Otopeni-Incheon, avionul are escala la Doha si sunt confuza in legatura cu check-in-urile si boarding pass-urile. Daca fac check in-ul in Bucuresti, il mai fac si la Doha? boardind pass-ul Doha-Seul il primesc aici in Otopeni sau in Doga? bagajele le mai primesc in Doha sau le primesc diresc in Incheon? precizez ca plec cu Quatar Airways. Multumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Boardind pass-ul il primesti in Bucuresti si bagajele sunt transferate automat.
Acolo nu faci decat sa cobori dintr un avion si sa urci in altul. Cel putin asa a functionat zborul cu escala pe care l am facut eu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, zborul cu escala a fost prin europa.

| Estera123 a răspuns:

Sunt de acord cu suntserios. Si eu am facut odata o escala. Toate documentele ti le da de la Bucuresti, iar in aeroportul unde vei face escala, bagajele vor fi transferate automat. Important e sa te uiti cu atentie cat timp ai intre avioane, sa iti organizezi timpul, si sa te uiti pe indicatoare sa nu te ratacesti.