| Panteraa a întrebat:

Ce alegeti: stiinte sociale sau stiinte sociale - engleza intensiv? De ce? Nu ma pot hotari. Cu ce e diferit profilul stiinte sociale - engleza intensiv fata de celalalt?

Răspuns Câştigător
| AndreeaM18 a răspuns:

Bună, la ştiinţe sociale-engleză intensiv faci mai multe ore de engleză. Eu aş alege intensiv engleză, pentru că engleza este o materie importantă, şi aproape la toate facultăţile se cere.Depinde şi de tine dacă îţi place, şi dacă vrei să o înveţi.Baftă! Pa, pa.

7 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Optez pentru Ştiinţe sociala bilingv, deoarece faci mai multe ore de engleză, 5.
Cât despre teză, teza o dai şi dacă eşti la simplu şi la bilingv.

| deny11397 a răspuns:

Stiinte sociale - engleza intensiv deoarece intotdeauna cu cat mai mult cu-atat mai bine big grin

| BencheaAdelin a răspuns:

La stiinte sociale - intensiv engleza ai mai multe ore de engleza pe saptamana (4-5 ore) si dai teza

| ade291 a răspuns:

La stiinte sociale - intensiv engleza ai mai multe ore de engleza pe saptamana (4-5 ore) si dai teza.
Daca iti place engleza, nu este un stres sa te duci la intensiv, acum depinde de tine.

| Panteraa explică (pentru ade291):

Imi place engleza foarte mult. Problema este ca am schimbat profesorul de engleza in fiecare an in gimnaziu si e mai greu in felul asta.

| ade291 a răspuns (pentru Panteraa):

Ca sa intrii la intensiv, nu trebuie sa stii engleza la perfectie. Parerea mea este ca la un profil cu intensiv este mai bine. happy
Sper ca te-am ajutat